top of page

Прес-тур компанії Bosch по стадіонах НСК "Олімпійський" та "Львів-Арена"

НСК "Олімпійський" – звук EV для національної арени.

Україна. Київ-Львів. 5-8 березня 2012 року.

Після того, як у січні 2012 року компанія SoundHouse Pro була визнана найкращим інсталятором стадіонного звуку Electro-Voice 2011 року, репортери провідних видань в галузі звукового обладнання та представники компанії EVI Audio вже в березні 2012 року відвідали два стадіони, на яких будуть проводитись матчі «Євро- 2012»: НСК «Олімпійський» та «Арена Львів».

Для ознайомлення із системою озвучування стадіонів прибули такі репортери з таких профільних видань:

Відвідування стадіонів мало як оглядовий характер з оглядом більшості приміщень, недоступних при звичайному відвідуванні матчу, так і технічний характер, що передбачало знайомство з усіма елементами систем озвучування та відеоспостереження.

Перший день візиту розпочався з міста Київ, де наступного дня після прильоту гостям було проведено екскурсію по стадіону НСК «Олімпійський» та продемонстровано систему озвучування на базі звукового обладнання Electro-Voice, в процесі чого вони мали можливість оцінити якість звуку на слух та ознайомитися з нюансами інсталяції.

Журналісти змогли особисто побачити та почути акустичні системи комплексу озвучування. Було відзначено як сам вибір саме цих моделей, так і просторове розташування даних акустичних систем, закріплених на спеціальній фермі під різними кутами (відповідно до розрахунків) з метою створення найкращого звукового покриття на стадіоні.

Щодо технічного оснащення, гостям також були продемонстровані апаратні шафи у комутаційних приміщеннях та розроблений фахівцями компанії SoundHouse Pro програмний комплекс управління системою озвучування всього стадіону в головній рубці.

Там представники компанії Bosch та журналісти ознайомилися з інсталяціями відеообладнання своєї компанії з подальшим відвідуванням відеорубки і можливістю оцінити роботу програмно-апаратних комплексів.

Під час спільної екскурсії стадіоном гості відвідали тренувальні зали, VIP-зони, роздягальні з футболками гравців.

Під кінець екскурсії учасники делегації зайшли пообідати у кафе з назвою «Спорт та Пиво», розташоване на території стадіону. Це кафе також озвучене обладнанням Electro-Voice на базі серії TourX київським партнером компанії SoundHouse Pro Ігорем Демидовичем.

Комплект озвучування складається з 6 повнодіапазонних систем TX1122 (по 3 на бік), 4 сабвуферів TX2181 (по 2 на бік) та 2 активних моніторних акустичних систем SxA360. Лінію затримки реалізовано на базі серії LiveX. За підсилювальну частину відповідають 2 підсилювачі Q99 та 2 підсилювачі Q1212.

Особливістю даної інсталяції стала кардіоїдна конфігурація сабвуферів, а саме: для рівномірного низькочастотного звукового покриття всього залу нижні сабвуфери були повернені один назустріч одному, а верхні лежачі на них навпаки: в поздовжньому напрямку зали. Дана конфігурація дозволяє створити пелюстки НЧ сигналу в ліве та праве крило приміщення та знизити низькочастотну складову сигналу на сцені, одночасно зводячи до мінімуму зустріч НЧ сигналів від даних сабів у протифазі.

Після знайомства зі стадіоном, гостям було організовано оглядову екскурсію Києвом, протягом якої вони змогли подивитися ключові пам'ятки столиці нашої держави, а також взяти участь у слов'янській церемонії чаювання з самоваром на вугіллі.

Вечір закінчився проведенням інтерв'ю зі спеціалістами компанії у неофіційній обстановці.

На ранок наступного дня репортери здійснили переліт до Львова, де після ланчу попрямували на другий стадіон, включений до програми візиту.

Програма відвідування так само включала оглядову і технічну складові.

На стадіоні «Арена Львів» відмінності були не лише у кольорі акустичних систем та їх кількості, а ще й способі їх підвісу. На львівському стадіоні кабінети були підвішені за допомогою інших (кругових) ферм, що було обумовлено іншою конструкцією стадіону.

Також гості ознайомились із комутаційними приміщеннями, програмним комплексом управління та завітали до операторської рубки, де оцінили вибір легендарного мікрофону Electro-Voice RE20 для коментаторів.

Після візиту на стадіон гостям було проведено екскурсію західною столицею України зі знайомством з основними пам'ятками міста.

Увечері в готелі було проведено прес-конференцію з питань комплексу озвучування львівського стадіону та проведено паралелі з київською інсталяцією разом із підбиттям підсумків щодо цих двох об'єктів.

Інтерв'ю Андрія Гаркавого, директора компанії SoundHouse Pro, репортеру німецького видання ProMediaNews Вальтеру Верхану можна прочитати тут.

Наступного дня гості відбули додому, де вже через день після повернення співробітники компанії Electro-Voice розмістили свої фотографії у веб-галереї EVI Audio.

Фото:
1. Гельмут Зайдль – керівник інформаційного відділу Bosch Security.
2. Олівер Зам – керівник відділу інсталяцій компанії Bosch Security.
3. Доктор Вальтер Верхан - репортер ProMediaNews і Production Partner.

bottom of page