top of page

Roshen Winter Village – Новорічна казка для киян та гостей столиці

      Вже багато років поспіль Кондитерська фабрика Roshen на проспекті Науки 1 у Києві до новорічно-різдвяних свят радує перехожих святковою ілюмінацією, яка перетворює виробничі корпуси та споруди в полотно для яскравих казкових картин. А 7 грудня 2019 р. тут відбулося офіційне відкриття ковзанки під відкритим небом і Різдвяної ярмарки в парку на території фабрики під загальною назвою Roshen Winter Village. Такий подарунок киянам і відвідувачам столиці корпорація Roshen робить в рамках програми реконструкції та благоустрою території під загальною назвою Roshen Plaza, в якому виконавцем робіт з озвучування та мультимедійного оформлення об'єктів є компанія SoundHouse, а відкрита ковзанка стала першим видимим етапом цієї програми.

      На початковій стадії реалізації цього проекту, перед нашими фахівцями була поставлена задача забезпечити рівномірне озвучування, з високим рівнем якості сигналу всієї площі ковзанки та прилеглої території, а з часом, вона була розширена до озвучування Різдвяної ярмарки з фуд-кортом поруч. Крім безпосередньої трансляції музичного матеріалу, необхідно було забезпечити подачу попередньо записаних інформаційних повідомлень за розписом, за натисканням кнопок оператором або відповідною особою, а також голосових повідомлень безпосередньо з мікрофонного терміналу.

      Спочатку трохи цифр – площа ковзанки у формі яйця, становить понад 2 тисячі квадратних метрів, прямо посеред ковзанки розташована новорічна ялинка заввишки 15 м, через яку проходить тунель. Озвучування та художнє освітлення ковзанки здійснюється з шести щогл, що розташовані по периметру ковзанки на різній відстані одна від одної.

      З системою управління та живлення питань не було – першим і єдиним варіантом була система на базі контролерів, підсилювачів і мікрофонних терміналів Dynacord, а ось з видимою та чутною частиною системи,  а саме з гучномовцями довелось попрацювати. Від самого початку згідно ТЗ для озвучування ковзанки були заявлені рупорні системи, але нам вдалося переконати і замовника, і генерального підрядника в тому, що такі джерела звуку не забезпечують ані належного рівня звукового тиску (це район Демієвської площі з великою транспортною розв'язкою, автовокзалом і проспектом з щільним рухом), ані рівномірності покриття, ані рівня розбірливості, ані якості сигналу, які були ключовими вимогами. Наші аргументи були підтверджені розрахунками моделювання об'єкта в програмі EASE з різними типами джерел звуку. В кінцевому підсумку вибір був зроблений на користь акустичних систем Electro-Voice SX600PIX, що чудово зарекомендовавших себе на сотнях об'єктів по всьому світу, а також на безлічі наших об'єктів і об'єктах наших партнерів в Україні. Це вертикальний масив, який складається з двох елементів – широкосмугової системи Sx300 PIX і сабвуферу Sb122 у всепогодному виконанні з узгоджуючим трансформатором, що об’єднані загальною фронтальною захисною сіткою. Максимальна потужність кожної акустичної системи становить 600 Вт, а максимальний рівень звукового тиску – 136 дБ.

      Основною складністю цієї частини проекту став той факт, що озвучування круглої ковзанки з зовнішнім кільцем, відбувається акустичними системами, що розташовані друг навпроти друга, а ще ускладнюється відбиттям звукового сигналу від гладкого льоду. Чималу роль тут також зіграло нерівномірне розташування щогл, навколо ковзанки, на яких були встановлені акустичні системи. Однак, завдяки діаграмі вертикальної та горизонтальної дисперсії самих акустичних систем і ретельного фокусування на середину кілець ковзанки, між центром і зовнішнім бортиком - цей ефект вдалося звести майже нанівець і отримати практично рівномірне звукове поле.

      З озвучуванням Різдвяної ярмарки з фуд-кортом на прилеглій до ковзанки території, проблеми не виникло – тут були тимчасово встановлені акустичні системи Electro-Voice EVC1082PIB з нової інсталяційної серії EVC, які, по закінченню роботи ковзанки, були задіяні для озвучування наступного етапу реалізації проекту Roshen Plaza.

      Що стосується управління та живлення системи озвучування, то як зазначено вище, тут була задіяна система на базі обладнання Dynacord:

  • процесор Dynacord P64, з додатковими платами OM, MI, AO

  • процесор Dynacord PMX4-CR12 з мікрофонним терміналом PMX-15

  • підсилювач Dynacord DSA 8805

      Процесори та підсилювачі потужності розташовані в основному корпусі фабрики, а мікрофонний термінал – у приміщенні прокату ковзанів, звідки оператор може запустити попередньо записані повідомлення (прохання покинути ковзанку для очищення льоду, повідомлення про початок та кінець роботи ковзанки, тощо) або ж робити термінові  голосові оголошення через мікрофон.

      Налаштування та керування основними параметрами роботи системи здійснюється в програмній оболонці Electro-Voice IRIS-Net, для чого був створений індивідуальний інтерфейс користувача з основними робочими параметрами. Також тут прописані всі необхідні індивідуальні затримки, фільтри та частотні коригування кожної акустичної системи.

      Управління звуковим контентом здійснюється з програмного програвача AMOZzPlayer, який забезпечує легке керування через простий і зрозумілий WEB-інтерфейс, має окремі плейлисти для різних зон трансляції, а також повноцінний планувальник завдань, за допомогою якого можна виконати будь-які операції з відтворенням, керуванням гучністю, а також запуском та припиненням трансляції. Трансляція з AMOZzPlayer на систему озвучування відбувається за сучасним протоколом передачі аудіо по мережі Audinate Dante за допомогою Dante Virtual Soundcard, яка в режимі WDM дозволяє здійснити роздільне мовлення аж до 16 зон трансляції.

      Результат виконаної нашими спеціалістами роботи повністю задовольнив і нашого генпідрядника відому компанію Les Eclaireurs, і всіх відповідальних представників корпорації Roshen, а найголовніше – відвідувачів ковзанки у період зимових свят! Незважаючи на абсолютно не зимову погоду, в Roshen Winter Village вдалося створити атмосферу свята і, як відзначають більшість відвідувачів, це була найатмосферніша новорічна локація в Києві тієї зими! Ковзанка пропрацювала аж до 8 березня 2020 р., тож  особисто випробувати лід та насолодитися атмосферою свята змогло багато киян та гостей міста!

bottom of page